BallinaBallina  ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

Share | 
 

 Informacione rreth paisjeve tė peshkimit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Informacione rreth paisjeve tė peshkimit   Wed Aug 26, 2009 10:29 am

Microcat MKII Bait Boat
Megjithėse krapistat (peshkatarėt qė peshkojnė krap) thonė se ju nevoitet, tė tjerėt thonė se kjo barkė e vogėl ju ndihmon ne peshkimine krapit.

Fjala ėshtė pėr barkėn e vogėl e cila punon me bateri me tė cilin krapistat bėjnė ushqimin e vendit ku do tė peshkojnė krap. Microcat MKII ėshtė njė ndėr barkat e tilla e cila ėshtė mjaft e avansuar nė raport me barkat e tilla paraprake.Bateritė e saja vendosėn nė njė kuti e cila nuk e lėshon ujin dhe kohėzgjatje e funksionimit tė saj ėshtė e pėrmirsuar dukshėm.Kjo barkė ėshtė e paisur me poēe (drita) tė ngjyrave tė ndryshme.Normalisht operacionet e kėsaj mini barke dhe ngjyrat e kėtyre LED poēeve ndrrohen me ndihmėn e pilotit.Veprimi i saj hyn nė fuqi me ndihmėn e 4 pompave ultrasonike tė cilat kėsaj barke i japin shpejtėsi dhe lėvizshmėri.Mund tė bartė deri 4 kg ushqim nė largėsi deri 600 metra, kurse pesha totale e minibarkės me bateri ėshtė 9 kg.I ka tė instaluara dy vende ku vendoset ushqimi tė cilat funkcionojnė dhe happen veq e veq.Ēmimi i saj ėshtė 650 euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Informacione rreth paisjeve tė peshkimit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: SHPS " Fletėverdha " Lipjan :: Kontakte , Informacione, Vėrejtje, Ndihma, Sygjerime ...-
Kėrce tek: