BallinaBallina  ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

Share | 
 

 Gjeli Kosovar

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
AutoriMesazh
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Pershendetje,   Sun Nov 20, 2011 3:30 am

Vizitor shkruajti:
pershendetje,,sali,, masi je ma i vjeter se un ne mosh une burimi te kerkoj falje per mos mirkuptim ne mes neve qi ka ndoll moti koh qish prej furumit serb ka ndoll ni mosmarveshje ne mes neve dyve qi shkaktar apo kemi has ne provokime te shkive,,,une te kerkoj falje per gjith qi ka ndoll te faliminderoj ty dhe perkrasit apo shokt e tu qi jeni mundu ekeni bo ni pun te madhe hapjen e kti forumi 2 organizimin e seminarit te shpendve ne mitrovic dhe regjistrimin apo mbrojtjen e ksaj rase ne kompentencat ligjore dhe mbrojtjen shtetrore kjo behet ne gjith vendet evropjane mbrojtja e shpendve ne veqanti rasa e ni shtetit pas shum vite kjo ndolli edhe ne kosov fal punes tonde e nuk dot kejn mo.. ne poznaje ime ,kosovski ili turski pevac,, por gjel kosovar,,, deshiroj se kur te vi ne poshim tija kushtoj ni dit te lir qe te vi tek ju e te organizomi ne ni restorant te gjith shokt e kti hobi edhe ata qi jan te hidhruar ne mes veti te bohen ver te vin dhe te pajtohemi te gjith,, vetum keshtu dot kemi sukses ne ket kultivim te ksaj rase sebashku dot bojm konbinime dhe dot jem gjithmon me sekunda te lart,, por ju lutem osht e kuptushme dhe shum nermale qi ka nej her na bjen situata qe te shtymi ka pak me fjal ne mes veti amo meni kusht pa hillrime se tema tot jet ma interesante por jo meu idhnu ai i cili hillrohet dot largohet nga shoqrija e ni fjal popullore thot keshtu,,,delja e cila ndahet nga byliku e han ujku,,,, cheers kalofshni mir te gjith vetum te para me gjelin kosovar...

Ky qe e citova ishte nje postim i botuar nga shoku yne
E perserita qellimisht edhe me kete rast, pasi qe ate dhe nje tjeter anetar e fshiva nga antarsia.
E perserita se ne kete postim ka fjale premtuese dhe te mira, jo qe mu ka adresuar mue, por mendoj se pushimin e ardhshem te tij do ti mban fjalet dhe do te ulemi te gjithe se bashku ti diskutojme te gjitha qeshtjet

Une mendoj se nuk jam i perkryer, ashtu siq nuk eshte i perkryer asnjeri nga ne, i perkyer eshte vetem Allahu,
Me qellimet dhe deshirat me te mira, dhe financimin tim personal te kesaj faqeje po mundohem jo per reputacionin tim sepse nuk kam nevoje per kete lloj reputacioni, por per hir te races se vetme ne bote, autoktone Kosovare, pra te Gjelit Kosovare vetem te jetoj te qarkulloj informata, tema ne fjale.
Nese anetaret e larguar kane deshire mund te hapin web faqen e tyre ne kete teme apo ngjajshem.
Konform kesaj nuk jam edhe obligativ te merrem me teket personale te askujt dhe as te anetareve te larguar.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sun Nov 20, 2011 12:50 pm

Pershendetje te tanve

ky forum shqipter asht shum i mir hajde te punojm ma shum se bashku ta marim shembull nezirin ce edhe i uroj titullin niher per niher aj vjet e bleu prej gadafit ni knus me gatsi te gat e prejtijna sivjet e ka nxjer ceket me 64 sek, e te un asht ni knus i gadafit cima fali para nji muje kur e mora prej tij me 54 sek kurse tash te un po shkon permij ni minut ather shkojna te gadaf mulaku e tja japna doren krejt se met vertet po shifet se kush po punojka me kta knojsi e po prodhojka kfalitet te mir te gjelit kosovar,urime gadaf vec perpara se niher ti je i pari ne kosov ci din ti bojsh kto kombinime.pra shok zdi cka tjuv thom mashum se jom edhe mai rij se ju e per ket lypi tfalje ngase kom gabu dicka po duhet ta perkujtojm naj fjal te shkrimtarve ton ci kan than pun pun nat e dit cite ngojna naj muzik hehe.pershendetje e tfala tanve prej xhem barutit nga shkupi kukukurrriiikkuuuuuuuuuuuuu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sun Nov 20, 2011 1:08 pm

https://www.youtube.com/watch?v=baaHkN0kTB0 ja pra ky asht knusi i xhem barutit me incizim te vjeter e se shpejti dot dal edhe me mate riun incizim.po te presim niher cka dot na jepin ceto po folin shum e incizime spo jepin me kang te gjelit kosovar ,ju pershendes tung.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sun Nov 20, 2011 1:12 pm

si e pat edhe vet incizimi ke prej se largu me zum te madh po prap dishka shifet e ngohet tjert dot mundohem tei boj matemira incizime,ju lus per komente reale flm pershendetje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sun Nov 20, 2011 10:46 pm

tung juv pershendet xhem baruti me ni incizim te ri prej zojve te mi ci i kom kombinu sivjet ki knus filloj me kangen etij te par me daten 15 incizimi ju bae sod dat 19,ngone e ma jepni naj koment tumg e ju pershendes te tanve. https://www.youtube.com/watch?v=151xbL0AKnA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Nov 21, 2011 5:17 pm

Pershendetje,
Ky forum sherben per te gjithe ata qe jane dashamire te Gjelit Kosovar, sepse ketu duhet te vleresohet raca e jo individi, mos te merremi me individe, sepse nese e shikojme ashtu eshte vetem Ali Brahimi nga Mitrovica, i cili meriton nder dhe respekt, dhe eshte me meritori qe ne sot i kemi dhe i ndegjojme keta gjela.
Eshte nėna natyre qe e ka krijuar kėtė race, por z.Aliu ka dijte ne koherat e duhura dhe ne momentet e duhura me perkujdesje dhe kombime te duhura ka dhene rezultate, ka mbledh gjelat neper fshatra dhe pikerisht eshte ai oborri i tij nga i cili kane dale gjela dhe jane te shperndare ne te gjitha anet.
Qellimi i forumit eshte njohja e kultivuesve ne mes vehte, kembimi i pervojave me njeri tjetrin rreth mbareshtrimit te races, njohtimi me rezultate te kendimit te gjelave, shoqerimi mes kultivuesve, e kurrsesi prishja e rregullave te forumit.
Xhem, qite ate gjelin qe e permende se po na e len merak ta ndegjojme.
Une kisha patur deshire qe personalisht te njifem me secilin kultivues, kryesisht njifem gati me te gjithe, por me ju jabangjite nuk njifem, dhe kur te shkruaj atehere do te dini me mire dhe me realisht dhe objektivisht ti vleresoni shkrimet, se a shkruaj me tendence apo jo.
Xhem, ty dhe te tjeret kultivues jeni te mireseardhur kur te deshironi ju qes kafe ne Prishtine, vetem tregoni paraprakisht se bajagi jam i zanun me pune.
Sa per gjelat qe i ke postuar, mos me ē'vleresuar gjelin duhet me ba inēizimin shume me te mire nė mėnyre qe te kėnaqemi duke ndėgjuar. Poashtu ky gjeli i ri sa per fillim eshte i mire, ta shofim brenda muajit ku po shkon e ku po mbetet.Respekt


Edituar pėr herė tė fundit nga Luki nė Sun Nov 27, 2011 9:29 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Nov 21, 2011 6:43 pm

Pershendetje,
Tung baca sali une poi lexoj do shkrime ce i ke shkrue personalisht per mue te faleminderit.
Ne ja urum te tan Nezirit per at shampion te mrekullushem ci e kishte cit,Gadafi asht ma puntor se krejt ju se po punojke shoci edhe e tregoj veten e sa po shof une spo ka nevoj mu grindem neper forume e pershendes me shum respekte gadafin.po ashty edhe ty baca sali me tetan antart e forumit gjeli kosavar,pershendetje suksese.vazhdojm.
un po besoj se neket forum dot knacem tuj kajt hallet e njani tjetrit e tuj tuj tregue secili merakin e vet kush cka ka se valla une e shof ket forum si ni sob e burave kur mledhum e bajna muhabet se sun mledhum na prej maqedonije e prej kahmosit ati ku jeni ju e me bae muhabet gojarisht.ME RESPEKT XHEM-BARUTI NGA HARACINA .PERSHENDETJE TE TANVE E URIME NE KULTIVIM TE GJELIT KOSOVAR KUKUKURRRIIIKKKUUUU. TUNG.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Tue Nov 22, 2011 2:25 am

Pershendetje

Po nisem te baca Ali, nuk po them per te tjeret por per veti, edhe nuk po flasim per gjatesi por po flasim per kualitet
Aty te ai, une edhe disa i kemi ushtruar veshet tone dhe kemi ndegjue ēka nuk kemi ndegjue askund tjeter, po flas se dikund viteve te 80-ta kur kam shkuar fillimisht te ai.
Tash koha dhe mosha e ban te vehten, pra ēfare njeri do te isha une dhe te dal dhe ti them atij zotriut ndal se ti nuk merresh vesh dhe nuk ke asgje, kur une prej tij jam mesuar dhe ēka eshte mire dhe si duhet te jete gjeli i mire.Per mue ai njeri ka respekt te veqant, e besoj se gezon respekt edhe nga te tjeret qe une i njoh.
Bash nga ai oborr i tij jane te shperndare gjela ne te gjitha anet, e dij qe edhe ne Shkup ka pasur gjela te baces Ali.
Ēeshtje tjeter, mire e the se forumin duhet pare si nje ode te burrave, por mos te ngutemi ne ode te flasim disa gjera pa nevoje, qe vetem e iriton dhe fyen ndonje shok me dashje apo pa dashje.

Postimet qe rendojne,ofendojne ndonjerin nga ne do te fshihen, anetaret qe ne vazhdimsi flasin me tendenca do te perjashtohen.

duhet secili nga ne forumin ta kete nje freskim te trurit, me pyetje,biseda te shendosha.


Edituar pėr herė tė fundit nga Luki nė Sun Nov 27, 2011 9:35 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Nov 23, 2011 11:04 pm

Pershendetje te gjithve

Baca Sali ti boll mir e ceke se kush asht ne vend te par se ne vend te par asht aj i cili e ka kontribuar ne ruajtjen e races dhe asi i cili eshte me i vjeter nga i cili ne kemi marrur pervojat e para rreth Gjelit Kosovar.

tung dhe pertmir te gjithve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 64
Registration date : 08/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Thu Nov 24, 2011 11:43 am

jungat jeta ooooooooo marakli

sot ne mengjes e qela forumin ton shum te mirepritur.
edhe ju kisha lut kur doni me u mar me thash e thonme ato qoni me mesazh privat e jo ketu ne forum e te perqahet shoqeria na e dim se gjethkush ka qef me pas mat mirin knus po duhet me rrespektu edhe ato qe ska. prandaj e lus administratorin konkretisht salihin qe per qdo provokim apoofendim ta denoj ose fshij personin ne fjale.perpara menxi pritshum me knu dikun nej knus e me shku me ngu
prandaj edhe niher po apeloj se jom gati ma i moqmi nder neve rrespekt per alin te meremi vesh te takohemi teton her ne vushtrri her prishtin .ferizaj,mitrovice e ane mban kosoves e pse jo edhe jasht saje. tash me 8 janar osht panairi i shpezeve aty i bim knojsit aty shifet kush o shampion e kush e ka knusin mat mirin edhe po thom merni pjes sa ma shum mos te turprohemi pse knusi pot knojka 3o a 35 po sa ma masovikisht te marim pjes /tash duhet edhe me regjistru salihi maroj tu nga neper ministri ta ndihmojm .qashtu edhe niher perzemersisht ju pershendes edhe mbes me shpres se askush nga na ska me perserit ato qa jon kon ju falenderoj per mirekuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Thu Nov 24, 2011 1:01 pm

pershendetje baca skend
te pershendes e te respektoj si mai vjetri baca skend je hup koxha moti sje shum aktiv neper forume edhe hajde ma naj cet naj incizim me ndonji kang te mir se ti si mai vjeter e me ma provoj tmadhe po rin si mai fundit do me bae naj bum te madh ishalla na gezon me naj melodi tbukur.se beso ce jem merzit ma prej fjalve vec me fol krejt po dina a punen kerkun hic.tash ka ardh vjeshta sezoni i kendimit te knojsve duhet te mushet ky forum krejt me incizime te kangve te knojsve e mos te ket ven per shkrime e thash e thanje,edhe per fund kisha mei pershendet te gjith pjesmasrsit e forumit te gjelit kosovar.tung.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 64
Registration date : 08/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Thu Nov 24, 2011 11:07 pm

Pershendetje,
Sa i perket nej konge prej knojsve te mi niher ska un i kom pas shum smut po tash kan nis mu kfjell e kush qa ka ka mu dokt ne panair te pershendes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Fri Nov 25, 2011 1:55 am

Pershendetje,

Postimet e mia lidhur me miresjelljen ne forum shpresoj se nuk ka nevoje me i perserite.
Se sivjet une i kam pasur gjithsejt 7 zogj, prej te cileve 6 kane qene pula dhe 1 ka qene gjel.
Gjelit diku ka 5 muajshi ju shtremberuan kembet, dhe ate e mbajta me zor deri sa e ndegjova kendimin e tij edhe pse kam dijt paradispozitat e tij, pra ishte sipas parashikimeve te mia, e tash i mbaj zogezat, pra motrat e tij.
Nuk kam pasur tjeter ēka te postoj per ndegjim, nese del ndonje qe javlen ta ndegjojm ne mos per gjatesi bile per kualitet te zerit ta shofim.

Skenda i ka pasur buze falimentimit te them ashtu, pikerisht nga semundja, dhe fakti se i shpetuan te gjalla per sivjet duhet te jete i kenaqur, po e them me pergjegjesi te plote.
Shoket tjere qe jane te sukseshem sivjet jane duke pecjelle forumin por assesi te kyqen, i njofim ne nuk e dij pse nuk po kyqen, e dijne ata vete, por edhe ne sigurisht.

Por nuk po jau shoh per te madhe , se siq thote populli saber selamet

Shkruani rreth kombinimeve te ardhshme, rreth sherimit te semundjeve eventuale te shpezeve, rreth ushqimit me kualitativ, rreth vitaminave te ndryshme qe eshte ne interes te races.

Shkruani rreth pulles postare, rreth jehones se mundshme te saj, keni ēka te shkruani por ...
Administratat e huaja postare e kane percell informaten e tyre ne shtetet e veta
perveq tjerash aty eshte edhe teksti rreth origjines se Gjelit Kosovar

I kisha lutur ata qe shkruajn ne forumin kroat le ti shprehin nje falenderim mikut kroat z.F.Zizic per urimin qe na e ba bere


Edituar pėr herė tė fundit nga Luki nė Sun Nov 27, 2011 9:14 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shabani

avatar

Numri i postimeve : 21
Age : 52
Lokacioni : mitrovice
Registration date : 24/11/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Fri Nov 25, 2011 11:30 pm

Pershendetje
Pershendetje per te gjith meraklit e gjelit kosovar ,e ne vecanti nje pershendetje e posacme per moderatorin SALIH MORINEN,ju pergezoj per ket forum eshte mjaft i qelluar ku ne mund te kontaktojm njeri me tjeterin ,per gjelin kendimgjat
me respekt Shabani .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sat Nov 26, 2011 1:43 am

Pershendetje

Veq jeni te njohtuar me pare rreth mbajtjes se panairit te Shpeztarise, po e perseris edhe nje here.
Me daten 08 JANAR 2012 ne Qendren e Kultures Rexhep Mitrovica ne Mitrovicė do te mbahet PANAIRI I SHPEZTARISE i treti me radhė i cili veq edhe eshte bere tradicional.
Panairi mbahet per te gjithe kultivuesit e shpezeve, ku do te ekspozohen raca te ndryshme te pulave por edhe raca e Gjelit Kosovar.

Shpresoj se nese do te kete konkurence patjeter se do te behet vleresimi i standardit paraprakisht por edhe i kenges se gjelave

Lutemi qe te kete konkurente te mjaftueshem, lutemi qe te jete nje dite e mire dhe lutemi qe ate dite te kene gjelat disponim.

Perveq tjerash jane te mireseardhur te gjithe kultivuesit nga trojet shqiptare, por edhe me gjere.Masiviteti i kultivuesve e madheron solemnitetin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Nov 28, 2011 7:54 pm

mirmrama te gjith antarve te forumit gjeli kosovar ,shfrytzoj rastin qe neper mjet te ketij forumi tjuv uroj DITEN E FLAMURIT KOMBTAR SHQIPTAR,URIME TE GJIFVE.PERSHENDETJE....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Nov 28, 2011 11:25 pm

Pershendetje te Gjitheve

Shfrytezoj rastin qe te gjithe anetareve te forumit tu uroj Festat e Nentorit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Nov 28, 2011 11:47 pm

FLM GJITHASHTU PERSHENDETJE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerim Dermaku
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 27
Age : 32
Registration date : 12/01/2010

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Tue Nov 29, 2011 10:10 pm

Pershendetje a mundeni mem tregu se a osht rac autoktone edhe pula apo gjeli i cili duket njejt sikur kta po i ka edhe pikat e bardha naper trup sikur ky ketu

[img][/img]

edhe nese nuk osht rac autoktone a mundet mem tregu dikush se qfar race osht.

Kalofshit mir tegjith ju antar te nderuar te keti forumi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Nov 30, 2011 12:46 am

Pershendetje,

Po ku i gjete keto pula o Blerim.
Keto pula ne popull njifen si Pula apo Gjeli i fshatit Brezhnice, nje fshat i bukur malor.
Eshte karakteristike se ne kete fshat dikund mbi 90% te banoreve mbajne dhe kultivojne kete race te pulave.
Eshte gjel autokton Kosovar, nenrace nese ashtu mund te themi e Gjelit Kosovar.
Kendimi i ketij gjeli mund te jete dikund 18-20 sekonda.

Nese kthehemi ne fillimin e kesaj teme e gjejme Standardin punues te Gjelit Kosovar, dhe aty i shofim dallimet.
Pra dallimet jane ne peshe, ne kendim ne ngjyra.

Kosova ka varietet e veta, nenracat e veta, pothuajse ēdo treve e saj e ka nga nje varietet, pra kendimgjate jane por edhe autokton.
Me i rendesishmi dhe me i mire i me te mireve, perfshire edhe rruzullin toksore ne kategorine e gjelave kendimgjate eshte Gjeli Kosovar Kendimgjate.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Blerim Dermaku
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 27
Age : 32
Registration date : 12/01/2010

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Nov 30, 2011 1:15 pm

Pershendetje gjithve

Une i kom marr tash para dy jave nja pes copa tri te zeza edhe dy me pika edhe nje knus sikur ky ne foto perqef mi majt se marakli jom boll po perpara skom majt e dashta me dit se a jon edhe kto rac autoktone a jo , pra faleminderit per skjarime .

Tung kalofshit mir.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Dec 05, 2011 9:37 pm

Pershendetje

I Gjeni te postuara,
inqizimi i pare 55 seconda :
https://www.youtube.com/watch?v=pcEfUvrmo5Y


Inqizimi i dyte 60 sekonda :
https://www.youtube.com/watch?v=n60TDsMsUX8


Inqizimi i trete 68 sekondi :
https://www.youtube.com/watch?v=gDOqjVoazlg


Gjeli i vjeter :
https://www.youtube.com/watch?v=rXbj3S7CuhA

Eshte i postuar edhe numri i telefonit 044 -213-144 Ramadan Merovci (Dani)

Urimet me te mira,urimet me te sinqerta Danit
Kjo eshte e mrekullueshme, raritet boteror kjo eshte edhe per liber te Ginisit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Dec 05, 2011 11:42 pm

cheers urime ja kush asht shampijon

shim bukur edhe kendimin e ka te bukur


tung pershendetje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhem baruti

avatar

Numri i postimeve : 25
Registration date : 15/07/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Dec 05, 2011 11:43 pm

PERSHENDETJE SHOQERI SPARI SHFRITZOJ RASTIN QE TI UROJ BASHKMERAKLIJES TON ;DANIT PER KET KNUS MET VERTET TE MREKULLUESHEM E ME GATSI MATE GATEN CI E KEMI NIJE DERI TASH,URIME PRA DANI VE ASHTU ME PUN E MUND MUNDET TE ARIHET DERI KETU KU DHE KI MRIJE TI.MIR THA BACA SALI KY KNUS ASHT PER LIBER TE GINISIT,NO KOMENT NA KA BEFASUE E KSHTU INSHALLA NA BEFASOJN SA MA SHPESH.URIMEEE DANIT,PERSHENDETJE SHOQERIS ,TUNG,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Tue Dec 13, 2011 1:38 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjeli Kosovar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 13Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Shpezėt Shtėpiake :: Gjeli Kosovar-
Kėrce tek: