BallinaBallina  ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

Share | 
 

 Gjeli Kosovar

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
AutoriMesazh
HOROZ

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 33
Lokacioni : Bosnia and Herzegovina
Registration date : 24/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Thu Mar 03, 2011 10:56 am

svaka cast momci na super organizovanoj izlozbi i naravno posebne cestitke Skenderu na odnesenoj tituli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sat Mar 05, 2011 6:21 pm

Tė nderuar anėtar,

Njohtoheni se eshte ne pregaditje, dhe se sė shpejti do te hapet faqja e veēante (WEB Faqe) lidhur me shpezet.
Kontributi i juaj do te ishte si ne vijim:
Nevoitet nje participim per mirembajtjen e faqes i cili participim do jete per nje periudhe 5 vjeqare, dhe do te jete modest.

Lidhur me emertimin e faqes, une propozoj te quhet: Gjeli Kosovar.

Shpresoj se do ti pergjigjeni kesaj ftese rreth participimit.

Lidhur me te mesipermen mund te me shkruani permes PM.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Naki
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 69
Lokacioni : Lipjan
Registration date : 11/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sun Mar 06, 2011 7:33 pm

une jam i gatshem per ndihme dhe per cdo dizajn qe ju duhet
mendoj se eshte ide fantastike te jete gjelikosovar.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.nasergashi.com
hasanbeg

avatar

Numri i postimeve : 1
Age : 31
Lokacioni : shkup
Registration date : 24/02/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Mar 07, 2011 4:05 pm

Ju pershendes te gjithve maraklit e kesaj race te bukur.. i uroj baces Skend fitoren se met vertet ky zotri esht shembull se qysh kultivohet e ruhet me vite te tera kjo rac tung...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 64
Registration date : 08/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Fri Mar 18, 2011 1:05 pm

hasanbeg flm per urimin tend .jam mundu qe gjate avanturave te mia me kultivimin e kesaj rase te arrij deri ku kam arrijt.edhe ma mer mendja se deri dikun ja kom arrijt dhe qe e kam deshmu edhe me gjatesi edhe me ze te mire po edhe me bukuri. kete e kan vleresu edhe 3 gjyqetaret te cilet jan kultivues me te vjeterit te kesaj rase e nje nder ta edhe baca ALI i cili e kultivon kete ras qe 5o e kusur vjet per te cilen gje i falenderoj si dhe 2 gjyqetaret tjere.pershendetje skenda
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sun Mar 27, 2011 10:03 am

[tr][td][/td][/tr][tr][td style="FONT-SIZE: 11px; FONT-FAMILY: arial,sans-serif; TEXT-ALIGN: right"]Od 23. 11. 2011.[/td][/tr]
" border="0" />

ardhmerija Very Happy japra shpresa ime haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Sun Mar 27, 2011 11:51 pm

Pershendetje Ruzhdi,

Fotot ishin te mira, me se shumti po me pelqen ai zogu me unaze ne kembe, por para se gjithash ideja qe e ke dalluar me ate unaze.
Sepse pa e dijt se cili zog i ciles vije eshte nuk mundesh me pasur sukses ne kryqezimet e ardhshme.
Suksese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Mar 28, 2011 2:39 am

falemenderit s normhumal ashtu duhet te ket dalim se cili i kujt asht
sido koft f
alemenderit edhe njeher tung kalovshit mir nihemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Apr 20, 2011 12:25 am

Pershendetje,

O njerez shkruani, mos hezitoni.

Une tani kam 3 gjela dhe 6 pula.
Prej zogjeve kam nxjerr disa, dhe po shpresoj se do te rriten mire.

Po ju te tjeret, si i keni punet ne kete drejtim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Apr 20, 2011 12:41 am

pershendetje
edhe un jom tu mundu ti rris por sedi se qka ka nja ka met mai vogel prej qerve gjis per gjise asht mai vogel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Apr 20, 2011 12:44 am

baca sali bash aj i shenume qe ipata ba shej spo rritet hiq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Apr 20, 2011 10:23 am

Pershendetje Ruzhdi,

ketee problem e kemi pasur secili prej nesh, edhe une personalisht.
Me vetvehten kur mu kane qele zogjet, disa prej tyne i kam shikuar me shume dhe i kam vequar, duke i thene vetvehtes se keta jane me te mire se te tjeret, dhe se prej tyne pritet te dalin me te mire, por kot.As fundi ijaves nuk i nxijke, te gjithe ata me ngordhshin.
Keshtu mos u ban merak, mos i shiko, shume, mos i mbaj ne dore, dhe hjeke merakun nga ata, vetvetiu do te rriten, vetem ushqej sa duhet dhe uje te kene.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Thu Apr 21, 2011 1:14 am

pershendetje

jobre se ikom lan sjam ti prek povu qes voe te zime dhe koncentrat prej mat shtrejtit 70 fening kilogrami ky qetri asht 30 fening doti postoj fotot te shifsh dallimi mes tyre ajan per ni dit te nxjerrt ok tung kalovshi mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: pershendetje   Fri Apr 22, 2011 9:38 pm

[tr][td][/td][/tr][tr][td style="FONT-SIZE: 11px; FONT-FAMILY: arial,sans-serif; TEXT-ALIGN: right"]Od knus kosovar[/td][/tr]
" border="0" />[tr][td][/td][/tr][tr][td style="FONT-SIZE: 11px; FONT-FAMILY: arial,sans-serif; TEXT-ALIGN: right"]Od knus kosovar[/td][/tr]
" border="0" />[tr][td][/td][/tr][tr][td style="FONT-SIZE: 11px; FONT-FAMILY: arial,sans-serif; TEXT-ALIGN: right"]Od knus kosovar[/td][/tr]
" border="0" />[tr][td][/td][/tr][tr][td style="FONT-SIZE: 11px; FONT-FAMILY: arial,sans-serif; TEXT-ALIGN: right"]Od knus kosovar[/td][/tr]" border="0" />[tr][td][/td][/tr][tr][td style="FONT-SIZE: 11px; FONT-FAMILY: arial,sans-serif; TEXT-ALIGN: right"]Od knus kosovar[/td][/tr]" border="0" /> king .
tash kush mund mem tregu se si mundet kjo ajn njejtte katert por nja asht mai vogelte shomi se qka dot dale prej ktyre tung kalovshi mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Fri Apr 22, 2011 9:43 pm


tash e kuptova se si ti qes vetem fotot hahaha
rradhen tjeter doti qes ma mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 64
Registration date : 08/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Tue Apr 26, 2011 9:17 am

pershendetje ruzhd tash masi je mesu ti qesish fotot ne internet ki shka tregon .hajde shok qitni edhe ju diqka kush qka ka qel si ikini zojt a ka dikush nej problem qe ti zgjidhim problemet rreth rritjes s e zogjeve se bashku. ju pershendes te gjithve dhe ju desheroj qelje dhe rritje te mire te zogjeve .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Apr 27, 2011 12:38 am

Pershendetje,

Ruzhdi po e shof se zogjet e kan nis te mbaren.Ju te tjeret qe vetem po i lexoni shkrimet tona, na shkruani por edhe mund te na kritikoni dhe sygjeroni.

Skendo, urime, urime, ishalla te gjithe zogjet te rriten dhe dalin edhe me te mire se sa ke shpresuar, pra nese dalin tek ti dalin edhe tek une dhe anasjelltas.

Miq te dashur, anetarsohuni, njohtoni meraklinjet e tjere le te kyqen le te regjistrohen ne forum, sepse eshte i vetmi i kesaj natyre ne Republiken e Kosoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Thu Apr 28, 2011 12:10 am

falemenderi
ishalla bahet e ta shofmi se qka pona delse me gjith qef poi ruaj.
edhe un po quditem gati se asni her sun po takohem me naj ken ne forum qete bisedojm dobt po kyqen i pershen des edhe nje her te gjith kultivuesit qe jan
tung
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Gani Qallakaj

avatar

Numri i postimeve : 6
Registration date : 26/05/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Tue May 31, 2011 9:54 pm

Ndoshta ka deshir dikush ta shikoj
nuk bon fjal per Gjelin Kosovar por per Deltarin Ilir

https://www.youtube.com/watch?v=RWJZrujiT1M&feature=player_embedded
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 64
Registration date : 08/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Thu Jun 16, 2011 1:47 am

pershendetje o oooo marakli po a ka dikush me kallxu diqka te re per sivjet a keni qel nej zog a qysh i kini zojt a me qit kush naj foto te zojve qa jeni shukat krejt un deri tash i kom qel 35 copa e kom edhe ni pul klluq me 13 vo te nxionta te kqyrum sa po naj qele. zojt i kom shum mire i kom vakcionu edhe po ju qes koncentrat 2,tash per tash alija i kish ma te mdhajt bile njopi knojke .kaq niher e lajmronu se ket forum e kena veq per neve pytni konsultonu ne mes veti kush ka nevoj me pyt per nej smuj a per nej kombinim a shkruni . tung skenda

.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Drenicaku

avatar

Numri i postimeve : 1
Registration date : 27/06/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Jun 27, 2011 1:21 pm

Ju uroi suksese dhe ka qene shume me vend hapja e ksaj faqe.

Un nuk do te isha kyqyr diqka tjetur me shpres se ndoshta do te kuptohemi. Pikrisht teke Pula e DRENICES dhe emri i saj nese do te behet standardizimi.

Jo per aryse qe jame Lokalist por un do te kisha propozuar qe edhe pas standardit te quhet me emertimin si e ka "Pula e Drenices-Kosovare" e theme kete se po ta quajm vetem Kosovare ather ne kemi edhe racen tjeter autoktone te Gjakoves e po edhe ajo te quhet vetem me Pula Kosovare ketu do te na krijohet nje veshtirsi e njohjes per dike tjeter dhe nuk mund te pranohen me te njejtin emer shume raca por edhe per kto do te ishte mir qe te kene Pula Gjakoves-Kosovare"

Gjitha te mirat nga Drenicaku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Fri Jul 01, 2011 12:26 pm

Pershendetje,

Racat e pulave si ajo e Gjakoves, apo e Pejes apo e Gjilanit te gjitha rrjedhin nga kjo, pra nga pula e Drenices dhe jane nenrace e pules se Drenices.
Gjeli kosovar, eshte emri i kesaj race i cili njifet edhe me gjere, por pra prejardhja dihet dhe eshte e vetmja nga Drenica.
Respekt te gjithe kultivuesve, edhe nga Gjakova e gjetiu.Ju kisha lutur te gjitheve, edhe ne Gjakove, edhe ne Peje,Gjilan ta quajme me te vetmin emer, sepse ketu nuk kemi te bejme me interes personal apo lokal, por kemi te bejme me nje interes madhor, pra per te gjithe.

Perdnryshe kultivues, lajmerohuni ku jeni, si i keni zogjet a po perparojne.
Une i kam 7, dhe njeri nga ata eshte gjel te tjerat pula.(gati 4 muajsh)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Mon Jul 04, 2011 3:27 pm

Vizita te shoket

Te shtunden isha per vizite tek shoku dhe miku im Skender Bajraktari, dhe i shikova zogjet e tij.
Ishin per merak, dhe kishin perparuar shume mire, kryesisht si perafersisht ishin sa gjela sa pula.
Mandej shkova ne Mitrovice, poashtu te shoket e mij Safeti dhe Shabani.Ata jane me te hershimit sivjet, dhe zogjet e tyre sivjet diku rreth 4 muajsh, 4 prej tyre kishin filluar te kendojne. Sa per fillim ishin shume te mire, edhe kendimi edhe gjatesia, po mberrijshin diku kah 47 sekonda, pra po i presim edhe nje kohe se sigurisht kane me mberrijt gjatesi edhe me te mire.

Dita e mire shifet ne mengjez
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Tue Jul 05, 2011 12:44 am

pershendetje te gjithve
shum mir si u afru koha per ti tregu knujsit se ka po na kendojn bash mirpor edheun e pres tash edhe pak si tja filloje me kendu jom te prit me pa durim ika 3 muj e12 dit muj edhe oren me tregu hahahahaha tash per tash poju pershendes te gjithve .
baca skend kuje humb aje najkund tung
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   Wed Jul 06, 2011 1:34 pm

pershendetje per ju merakli te nderuar edhe sivjet jam ne at vendin qe nuk do te luaj me gjatsin e njejet tash kan filluar te me kendojn dhe jan shum te mire ,me nje za fantastik me nje gjatsi te mbrekullueshme ,perdit e me gjat e ku do te ndalen ende nuk i kam inqizuar por se shpejti do te jen ne reklemacion ,ju pershendes safeti nga mitrovica
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gjeli Kosovar   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjeli Kosovar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 13Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Shpezėt Shtėpiake :: Gjeli Kosovar-
Kėrce tek: