BallinaBallina  ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

Share | 
 

 Gjelat luftarak

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Gjelat luftarak   Wed Feb 16, 2011 2:21 pm

Te nderuar,

Pasi qe ka kerkesa rreth kesaj teme, mund te postoni rreth ketyre gjelave.
Ju kisha lutur te diskutoni rreth karakteristikave te tyre, pa i postuar luftat e tyre, sepse forumi ka per qellim, kultivimin, mbareshtrimin dhe ruajtjen e shpezeve dhe shtazeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjelat luftarak   Wed Feb 16, 2011 6:28 pm

pershendetje

aka naj kush qe ka prej ketyre knusav qe te mundemi te ndrrojm informata
rreth tyreflm shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
skender bajraktari

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 64
Registration date : 08/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjelat luftarak   Thu Feb 17, 2011 1:41 am

ruzhd un kam ni shok qe i ka 2 copashum te fort. skenda
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fan

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 48
Lokacioni : shkup.
Registration date : 17/01/2011

MesazhTitulli: Re: Gjelat luftarak   Sat Mar 05, 2011 12:10 am

[url=https://picasaweb.google.com/lh/photo/Qs4Ydv_MRVlAl9AoNQlwYw?feat=embedwebsite][url=https://picasaweb.google.com/lh/photo/Qs4Ydv_MRVlAl9AoNQlwYw?feat=embedwebsite][/url][/url]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Gjelat luftarak   Fri Mar 11, 2011 1:48 am

Vritet nga gjeli gjatė dyluftimit
Kaliforni, 8 shkurt - Njė njeri, i cili mori pjesė nė njė luftim tė paligjshėm tė gjelave, vdiq pasi u godit nė kėmbė nga njė gjel, qė kishte tė lidhur njė thikė.
Jose Luis Ochoa (35) nga Lamont nė Kaliforni u shpall i vdekur nė njė spital rreth dy orė pasi u plagos mė 30 janar, transmetojnė mediat britanike.
Autopsia pėrfundoi se Ochoa vdiq nga njė “lėndim i mprehtė” aksidental nė pulpėn e kėmbės.
Ochoa dhe spektatorėt e tjerė u larguan para se autoritetet tė arrijnė nė skenėn e dyluftimit tė gjelave.
Policia gjeti pesė gjela tė vdekur dhe dėshmi tė tjera pėr dyluftimin e gjeleve nė atė vend.

Publikuar: E martė, mė 08 shkurt 2011,koha ditore


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meha

avatar

Numri i postimeve : 24
Lokacioni : Mitrovicė,, Brain Gollak
Registration date : 11/12/2011

MesazhTitulli: Re: Gjelat luftarak   Sun Jan 22, 2012 2:10 pm

meha mirdita te xhithve un kisha me cek per llojin e ksoj race me qense nuk i kom mbajt shum vetum 3 muj mir po i kom vrejt disa qendrime shum interesante tek ta pasi qe i kom qel me ont te inkubatorit me me zoj te tjerave raca keshtu qe i kom mkultivu ne nji vend te perbashkt dhe kom vrejt te ta se kan nje qendrim te shtrengum vertikal jan shum muskulor dhe kan nje shiqim shum te mpreht dhe refleksa shum te shpejt te kokes ne shiqim te syrit duken se jon te peshes se let mir po kur i kap me duar e kom vrejt se jon shum te shtrenguar keta dy zoxh i kom mbajt me zoxh te rendomt ne nje kafaz te perbashkt kshtu qe kom vrejt nje dominim te plot ndaj zojve te tjer kan kafsh te fort ket lloj race kom ndexhuar se kultivojn neper vende azijatike ku perdoren per gara luftimesh ne rinxhe te inprovizuara dhe njerezit te cillt i shiqojn i perdorin per lojra fatit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
burimi

avatar

Numri i postimeve : 29
Registration date : 25/04/2012

MesazhTitulli: Re: Gjelat luftarak   Sat May 12, 2012 4:00 am

pershendetje, edhe une ekam bo ket lloj te ksaj rase gjeli luftarak, pi ni shokut zvicrran ikam ku aj shoki ika shum te mir dhe gjak te paster pi dominikanish repoblik me ngjyr te zez dhe pi turkis me ngjyr te kuqe, une jam ni kultifus apo ni allurus i gjelit kenge gjat por ta shof se sa dot ken dobi kjo ras tek un qi te bona edhe ni allurus i ksaj rase,,, pershendetje nga burimi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gjelat luftarak   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjelat luftarak
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Shpezėt Shtėpiake :: lloje tė tjera tė shpezėve shtepiake-
Kėrce tek: