BallinaBallina  ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

Share | 
 

 Panairi i shpeztarisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Panairi i shpeztarisė   Mon Feb 21, 2011 1:44 am

Shoqata Kultivuese e Bylbylave - nė Republikėn e Kosovės Organizon Panairin e Shpeztarisė

Panairi mbahet ne Mitrovicė mė 27 Shkurt 2011, duke filluar prej ores 09.00 - 16.00 ne Qendren e Kultures "Rexhep Mitrovica" ne Mitrovicė.

Te gjithe te Interesuarit te cilet deshirojne qe shpezet e tyre te ekspozohen ne kete panair te lajmerohen ne keta numra te telefonit: 044/702 058, 049/297 373 deri me daten 26 shkurt 2011.
Shpezet tuaja do te vleresohen nga gjyqtarė vendorė, dhe kultivuesve te sukseshėm do t'ju shperndahen Diploma dhe Mirėnjohje.

Vlen te theksohet se ky eshte Panairi i dytė i kesaj natyre i organizuar nga po kjo shoqate ne Repubiken e Kosoves.

Sipas informatave qe i kam do te ekspozohen Pulat, Racat Autoktone, pra Gjeli Kosovar,dhe pėllumbat por sidoqoftė kontaktoni pėrmes telefonit numrat e cekur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Panairi i shpeztarisė   Mon Feb 28, 2011 12:25 pm

Pėrshėndetje,

Ju njohjoj se panairi i shpeztarisė u mbajt dje me 27.02.2011, nė Qendren e Kultures "Rexhep Mitrovica" ne Mitrovicė, nga ora 09.00 deri nė ora 16.00.
Ky panair veq i dyti me radhė, synon te jetė Tradicional, dhe grumbulloi shume kultivues dhe vizitorė nga te gjitha trevat e Kosoves.
Pati mjaft ekspozime te shpezeve, kryesisht pula Autoktone-Gjeli Kosovar, nga Vushtrrija, Mitrovica,Peja, Gjakova, dhe raca te pulave te ndryshme siq janė: Pula Italjane,Shabo, Feniks,Orpington,pula te mendafshta-Japoneze, pata,fazana,fellanza, dhe ne numer bukur te madh raca te pellumbave.
Vlen te ceket se panairi ishte mjaft i sukseshem.
Organizatori,Shoqata Kultivuese e Bylbylave "Malino", nga Mitrovica, me modesti i kishte pregaditur shume mire kafazat ne te cilat ishin te ekspozuara shpezet, dhe hapsira ishte e mjaftueshme per ekspozim.
Kultivuesve me te sukseshem ju shperndane Diploma dhe Mirenjohje, per rezultatet e arritura ne kultivimin e racave te tyre te pulave dhe pellumbave.
Ne kategorine e Gjelit Kengegjate me Diplome u shperblye z.Skender Bajraktari, nga Vushtrrija, i cili ne Kontinuitet mbareshtron dhe kultivon me mjafte sukses kete race autoktone, edhe Kultivuesve te tjere ju shperndane mirenjohje.
Ne 3-shen e Gjyqtareve : Ali Brahimi nga Mitrovica, Shkelqim Morina nga Gjakova, dhe Salih Morina nga Prishtina, nga keta u bene vleresimet unanime per kultivues dhe racat e Pulave.
Ne emer timin, dhe ne emer te ekipit te gjyqtareve, shprehi falenderim te veqant per organizatorin, pra Shoqaten, dhe perkrahesin e madh, z. Halit Berani, Drejtor i Shtepise se Kultures ne Mitrovice, te cilet na mundesuan mbajtjen e ketij Panairi te suksesshėm.

Shpezet jane filmuar dhe fotografuar, shpresoj se do te mund te prezentohen ndoshta edhe ketu ne forum.


Edituar pėr herė tė fundit nga Luki nė Wed Jan 30, 2013 2:10 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dyli
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Panairi i shpeztarisė   Thu Jun 02, 2011 2:03 pm

A ben me dite kur mbahet panairi i shpeztarise ne Mitrovice? me respekt dyli Gjilan
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Panairi i shpeztarisė   Fri Jun 03, 2011 12:51 am

Pershendtje,

Panairi i sivjetem ishte i dyti me radhe, i cili mbahet ne Mitrovice, Ai sigurisht se do te mbahet ne kete fundvit ose ne fillim vitit te ardhshem, por sigurisht se me kohe do te jeni te informuar nese anetarsoheni ne kete forum dhe i percjellni shkrimet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Panairi i shpeztarisė   Mon Feb 27, 2012 1:33 am

Pershendetje

Me date 11.03.2012 do te mbahet panairi i Shpeztarise ne Maqedoni, ku organizatore jane miqet tane shqiptare kultivues te shpezeve.

te gjithe te interesuarit mund te marrin pjese dhe te informohen permes kontakt numrit +38975277008
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Panairi i shpeztarisė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Panairi i shpeztarisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: SHPS " Fletėverdha " Lipjan :: Kontakte , Informacione, Vėrejtje, Ndihma, Sygjerime ...-
Kėrce tek: