BallinaBallina  ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

Share | 
 

 Bylbylat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Bylbylat   Wed Mar 30, 2011 12:16 am

Duke pasur parasysh se edhe anetar te forumit kemi anetare te shoqates kultivuese te bylbylave Malino nga Mitroviuca, i ftoj te njejtit qe te shkruajne dhe komentojne rreth tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fahredini

avatar

Numri i postimeve : 13
Registration date : 28/03/2011

MesazhTitulli: Re: Bylbylat   Fri Sep 30, 2011 11:35 pm

JU pershendes edhe per kit teme shum te bukur zotri Moderator. ne fillim desha vetem nje korigjim ta bej ne tekstin tuaj, pasi niherit jam edhe sekretar i pergjithshem ikesaj organizate kultivuse te bylbilave te kosoves.ecila edhe ashtu quhet MALINO.Sipas STATUTIT te Organizates Vepron si FEDERATA ORNITOLOGJIKE E KOSOVES.Perfatsija eshte ne MITROVIC, me Kryetar z ADEM POTOKUN,sek,FAHREDIN DOROCIN,ark,BAJRAM FERATI niherit zavens,Kr, HUMIT SAHATQIU Mitrovic me antaret e vet.Zavens,Kr,MINIR TURJAKA Peje me antaret e vet.zavens,kr,ESAT MUHAXHIRI/CATI GJakove me antaret e vet.Zavens,Kr,ZEKO BRAHAJ Prizren me antaret e vet. ky eshte nje prezantim sipas perxhedhjes se kryesis se Organizates.kisha pas deshir ti prezentoj edhe disa persona sipas mbledhjes se perdhxhithshme e cila umbajt ne MITROVIC me date,24/04/2011.E ata jan,Delegat>ADEM POTOKU,GEZIM GJANEMI,BURHAN KUKI,BAJRAM FERATI,SKENDER BAJRAKTARI,ESAT MUHAXHIRI,MINIR TURJAKA,BASRI ISLAMI,IZET NIKQI,HUMIT SAHATQIU,EMURLLA KADRIU,RAFET VESELI si dhe KEMAJL REJHAN.

REFERET te kategoris,,A,, (llojet e PULAVE si dhe shpezve me te mdha) SKENDER BAJRAKTARI< VUSHTRI.SALI MORINA
REFERET te kategoris,,B,,(llojet e PLLUMBAVE)HUMIT SAHATQIU,ADEM POTOKU,AJRET MANGOSKI,si dhe EMURLLA KADRIJU.

REFERET te kategoris,,C,,(llojet e bilbilave ngjyre apo qendrimi si dhe papagajave)ADEM POTOKU,ESAT MUHAXHIRI,MINIR TURJAKA,IZET NIKIQI,EMURLLA KADRIJU,si dhe BASHKIM SEFAJA.

REFERET ne kategorin e bilbil kange MALINO FAHREDIN DOROCI, bilbil kange te KOSOVES eshte AJRET MANGOSKI.

Ky percaktim eshte nzjer nga shqyrtimi si dhe percaktimi i persionave ne profesionalizimin e tyre ne deshmit e dhana,SIPAS REGULLORES E CILA ESHTE NZJER NGA KRYESIJA E ORGANIZATES,Keta persona jan kopetent ne kryrjen e punes sipas prcaktimit te vet, derime ne mbarvatjen e nje seminari pranues.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fahredini

avatar

Numri i postimeve : 13
Registration date : 28/03/2011

MesazhTitulli: Re: Bylbylat   Fri Oct 07, 2011 12:03 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fahredini

avatar

Numri i postimeve : 13
Registration date : 28/03/2011

MesazhTitulli: Re: Bylbylat   Sat Dec 08, 2012 1:05 am • NJOFTIM:
  njoftojmi te gjithe Kryesust e Shoqates kultivuse te bilave te Kosoves
  si dhe Shoqaten bilbilat e sharit, se prej dite se neserme do te shkepen
  unazat e vitit 2013. neper komuna me 08 dhjeore Peje.me 09 dhjetor
  Mitrovice.10 dhjetore Prishtine. me 11 dhjetore Prizeren.me 12 dhjetore
  Gjakove. ju faliminderit per mirkuptim.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fahredini

avatar

Numri i postimeve : 13
Registration date : 28/03/2011

MesazhTitulli: Re: Bylbylat   Sat Dec 08, 2012 1:09 am

Kumunikat mbaze te regullave te Shoqates
kultivuse e bilbilave te Kosoves, qe ashte percaktu edhe mbarvatja e
kampionati te Kosoves ne kendim si dhe ekspozit te Bilbilave. e secila
do te mbahet ne Mitrovic me 16 dhjetor te viti 2012.
Njoftim:
njoftojm te gjithe kultivuset, garuesit apo sipatizanet e bilbilave qe
po me ket date 16 dhjetor duke fillu qe nga ora 11:00 do te filloje
garimi si dhe ek
spozimi i bilbilave.ne
objekit e shkolles fillore Avdulla Shabani ne Mitrovice,ku me nje
ceromoni solemne do ta bjemi edhe Hapjen e keti kampionati,
ku
prezent dote jen te ftuare edhe kryetari i Mitrovices z,Avni
kastrati,Drejtori i shkolles fillore Avdulla shabani z, Haki Shyti
Drejtori i drejtoris se bujqesis, si dhe shume porsonalitete te tjera
politike te qyteti te Mitrovices.
Medijat tel. KTV emisioni fauna
jon qe ashte edhe evetmi televizjon qe na perkra ne synimet dhe aspirata
tona.kamera statike si dhe percjellse.
Garimi si dhe ekspozita do te filloje po te njeten kohe ne dy hapsira te posaqme.dhe to te zgjate deri ne oren 13:30.min
Vlersimi i Fitusve do te bahet ne ora 14:30min, ne restoranin Frici ku
edhe menje dreke solemne edhe dote percaktohen fituesit e keti viti, pra
shpresojm qe edhe mbaze perpjekjeve shum te medhaja te kryesis se
shoqtes qe ky kampionat te jet sa ma madheshtore kemi ftu kultivuse. si
dhe ftojmi kultivuse edhe simpantizan te bilbilave kudo qe jane.

VRETEJE,Per garim apo ekspozim te bilbilave duhet te lajmroheni me kohe
ne keta numra te tel.044 702 058 si dhe 049 509 656. pranimi e bililave
do te bahet qyshe nga ora 08:oo e deri ne ora 10:30min.
Ju faliminderi per mirkuptim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meha

avatar

Numri i postimeve : 24
Lokacioni : Mitrovicė,, Brain Gollak
Registration date : 11/12/2011

MesazhTitulli: bylbylat   Tue Dec 18, 2012 3:31 pm

Meha: Ju uroj te gjitheve, te cilet i kan nxene vendet e para ne gara te bylbylave, dhe njeherit kisha ceke, se organizimi ka qen shum i mir dhe suksese me te medha ne te ardhmen.
pershendetje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Bylbylat   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bylbylat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: Shpezėt Shtėpiake :: lloje tė tjera tė shpezėve shtepiake-
Kėrce tek: