BallinaBallina  ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Tė nderuar anėtarė dhe vizitor, sė shpejti do tė aktivizohet domain-i me emrin gjelikosovar. Ju ftojmė tė sjellni shėnime pėr kėtė rac autoktone si dhe per sportet tjera. Tė nderuar anėtarė megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, mirpo ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.  Ju falenderojme, stafi i forumit !

Share | 
 

 Ndihme Ju Lutem

Shko poshtė 
AutoriMesazh
besi

avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 25/04/2011

MesazhTitulli: Ndihme Ju Lutem   Mon Apr 25, 2011 12:30 am

Kam Peshk to llojit Babushka dhe une ate i kam pre i kam bo gati per me i ngrene se kam dit qe kan vez mbrenda edhe tuj i pre kan dal plot vez a muj ato vez me i shti ne uj une ato tani me u zhvillu me u qel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 179
Age : 58
Lokacioni : Prishtinė
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Ndihme Ju Lutem   Mon Apr 25, 2011 12:40 am

Tung Besi,

Ke parashtruar pyetje te veshtire.
Ndalesat e Peshkimit e kane qellimin e mundesimit te peshkut qe ta kryeje proqesin e reprodukimit.
Ato vezė - ikra te peshkut duhet te pllehonen nga peshku mashkull i llojit te njejte dhe ne temperature te caktuardhe interval kohor te caktuar ato qelin.
Ne kushtet e tua ato jane te pavlera.
Nese don te kontribuosh ne kete drejtim, kur te dalish ne peshkim peshkun e zene te pademtuar e kthen prap ne uje, apo permbaju ndaleses se peshkimit, ecila ne kushtet tona zakonisht eshte 1 muajshe dhe fillon nga data 1 maj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besi

avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 25/04/2011

MesazhTitulli: Re: Ndihme Ju Lutem   Mon Apr 25, 2011 12:46 am

veq deshta me dit a kan mundesi veza e peshkut te zhvillohet pa pranine e peshkut ? dmth un i kam tash vezet e peshkut por peshkun jo ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besi

avatar

Numri i postimeve : 3
Registration date : 25/04/2011

MesazhTitulli: Re: Ndihme Ju Lutem   Mon Apr 25, 2011 12:47 am

edhe vezet i kam vendos ne nje vend me uj a munden me u zhvillu ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ndihme Ju Lutem   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ndihme Ju Lutem
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Gjeli Kosovar - Kosova Longcrower :: SHPS " Fletėverdha " Lipjan :: Kontakte , Informacione, Vėrejtje, Ndihma, Sygjerime ...-
Kėrce tek: